Bezrámové zasklení - lodžií a balkónů

  • Výhodou je snadné ovládání, bezúdržbový provoz, pohodlné a bezpečné mytí skel. Zároveň fungují jako tepelný a hlukový izolant. 

Bezrámový systém Comfort ESG

 
TermoGLASS je určen pro zasklení balkonů a lodžií. Funguje na stejném principu jako rámový systém, pouze vzhledově vypadá odlišně. Vyznačuje se lehkou subtilní hliníkovou konstrukcí. Tento systém je tvořen posuvnými okny, která jsou pojízdná po hliníkových kolejnicích. Kolejnice mohou být až 4 násobné a díky tomu je možné skla sesunout k jedné straně – větrá tak až 75% plochy balkonu.
Jednotlivá skla jsou zasazena v hliníkovém profilu pouze v horní a spodní části okna. Pojezd oken je zajištěn díky nerezovým ložiskům, která jsou zasazena v plastovém pouzdře. Jednotlivá skla mají na sobě plastové těsnění, které brání prostupu vody, prachu a celkově je systém utěsněný.
 
Důmyslná konstrukce a drenážní otvory v kolejnicích zajišťují dokonalý odtok vody. Jednotlivá skla se dají vysadit, umýt a vrátit zpět.  

Pro tento systém se používá 6mm kalené sklo( obyčejné float je nevyhovující), které je vysoce bezpečností a odolnější vůči nárazům. Sklo je čiré a při nechtěném rozbití se rozpadne na malé kousky s kulatými hranami.